Odličnom partijom i pobjedom nad kombinovanim sastavom NK Bratstvo Gračanica (2:1), kluba koji je trenutni lider Prve lige FBiH, FK Klis se po drugi put u historiji plasirao u 1/16 finala državnog Kupa.

U prvom poluvremenu u 18. minuti, Šehić se najbolje snašao poslije kornera i pogodio za erupciju oduševljenja na stadionu Seid Padalović, dok je Šimunović samo devet minuta kasnije, odličnim udarcem s vrha kaznenog prostora, udvostručio vodstvo.

Gosti su u drugom dijelu uspjeli stići tek do počasnog pogotka par minuta prije kraja susreta, kada je pogodio Stojanov.

Utakmica je završila rezultatom 2:1, a ovom pobjedom mali klub iz Buturović – Polja se ponovo našao u društvu velikana u Kupu Bosne i Hercegovine.