U okviru 5.kola Prve futsal lige Federacije BiH Futsal klub Konjic je kao domaćin u Sportskoj dvorani u Konjicu ugostio ekipu MNK Drina Goražde. Domaćini su odnijeli pobjedu a krajnji rezultat je glasio 6:3, što je prva pobjeda u prvenstvu ovog kluba.

Konjičani su u utakmicu ušli izuzetno motivisano i borbeno, riješeni da prekinu niz od tri poraza. Takvim pristupom i velikim zalaganjem svih igrača dobar rezultat nije mogao izostati što je i pokazao krajnji rezultat utakmice, prva i historijska pobjeda najmlađeg sportskog kolektiva u Konjicu. Svi igrači koji su nastupili dali su svoj maksimum i pokazali da imaju kvalitete i za veće domete.

Konjic je poveo već u prvoj minuti golom kapitena Senada Dizdarevića, na 2:0 povećao je iskusni Zajko Zeba, velemajstor ove igre. U 18 minuti domaći su povećali vodstvo preko Adnana Mustafića, da bi na 3:1 gosti smanjili u istoj minuti preko Sanina Kanlića, a s tim rezultatom otišlo se i na odmor. U drugom poluvremenu igrači Konjica su nastavili sa dobrom i angažovanom igrom što je i urodilo plodom jer su u 23 minuti poveli sa 4:1 golom Ajdina Sultanića kojem je ovo bio peti prvenstveni gol, na 5:1 povećao je svojim drugim golom Adnan Mustafić u 26 minuti, da bi preko Senahida Zebe u 30 minuti poveli i sa 6:1. Domaći su se pred kraj meča malo opustili, trener Ibrahim Šahinović Bane dao je šansu mlađim igračima što su gosti iskoristili i golovima Amera Drljevića u 39 minuti i Ajdina Kavazovića u zadnjoj minuti utakmice smanjili na 6:3 što je bio i krajnji rezultat meča.

Nakon ovog kola Konjic zauzima četvrto mjesto na tabeli sa 4 osvojena boda, a u narednom 6.kolu ekipa Konjica putuje u Žepče gdje će se sastati sa ekipom MNK Žepče.