U utakmici 5. kola Druge lige FBiH – Jug protiv HNK Brotnjo Čitluk, seniorska ekipa FK Klis Buturović – Polje upisala je nova tri boda . Utakmica je završila rezultatom 2:1.

Odlični Bitevija doveo je FK Klis u vodstvo u 35. minuti utakmice, što je bio i krajnji rezultat prvog poluvremena.
Gosti su stigli do izjednačenja poslije samo šest minuta igre u drugom poluvremenu, kada je pogodio Rozić T. za 1:1.

Pitanje pobjednika riješio je Kudra Aid preciznim udarcem s bijele tačke, nakon što je penal prethodno izborio Šimunović.

Poslije pet odigranih kola FK Klis se nalazi na drugoj poziciji, s dva boda zaostatka za vodećim NK Ljubuški, koji ima maksimalan učinak.

U sljedećem kolu fudbaleri FK Klis gostovati će kod HNK Rama . Utakmica se igra u nedjelju u 15:30 sati.