Košarkaši Konjica napokon su odigrali onako kako se od njih i očekuje. U okviru 6.kola A1 lige grupa jug ekipa Konjica je u dvorani u Konjicu ugostila ekipa Radničkog iz Goražda i slavila ubjedljivo rezultatom 91:66.

Ovo je bila važna pobjeda, nakon slabije igre u prošlom kolu, svi igrači na teren su izašli sa ogromnom željom za pobjedom. Igrači Konjica ostavili su srce na terenu što je rezultiralo velikoj pobjedi uz to su kao i do sada pokazali odličnu timsku igru, odbrana se igrala na zavidnom nivou i igrači su ispoštovali ranije dogovoreno..

U prvoj četvrtini niti jedna ekipa nije mogla napraviti neku razliku U drugoj četvrtini Konjičani ostvaruju prednost pa se na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 42:38 u njihovu korist. Do polovine treće četvrtine utakmica je bila u egalu da bi krajem ove četvrtine prednost ekipe Edina Madžaka postepeno počela rasti . Zadnji period utakmice ekipa Konjica je odigralo najbolje, stalno povećavala prednost povela i sa 27 poena razlike, da bi taj period dobila rezultatom 26:11 da bi na kraju domaći slavili više nego zasluženo rezultatom 91:66.

Kao i svim ranijim utakmicama i u ovoj utakmici igralo se timski, na to ukazuje i broj asistencija na utakmici (18), dok je ostvareno čak 45 skokova. Ekipu Konjica je predvodio sjajni kapiten Kenan Hebibović sa 18 poena, 9 skokova i 8 asistencija. Ante Ćališ je kao i u ranijim utakmicama pružio odličnu partiju, postigao je 16 poena uz 8 skokova i 4 asistencije. Enis Zukić je imao zapaženu utakmicu sa 15 poena i 3 skoka, od čega su sva 3 bila u napadu. Haris Hasagić sa 11 poena i 4 skoka i Berin Maksumić sa 10 poena i 3 skoka su također bili  igrači koji su postigli dvocifreni broj poena. Dobru partiju pružili su Harun Cokoja sa 9 poena, 5 skokova, 3 asistencije, Ermin Herić 8 poena i 4 skoka i Rijad Mehanoli 4 poena, 5 skokova.